Чкалівський дошкільний навчальний заклад "Ластівка"

ІСТОРІЯ ЧКАЛОВСЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«ЛАСТІВКА»

Дошкільний навчальний заклад «Ластівка» знаходиться в селі Чкаловка Криворізького району Дніпропетровської області.

У 1965 року по вулиці Чкалова у пристосованому приміщенні розташовувався перший дитячий садочок , який  називався Чкаловський дитячий садок . Започаткувала його сільська рада. В ньому розміщувалася  одна різновікова група з 25 дітьми. Керівником його була Левченко Катерина Максимівна. Коли садочок перейшов у власність радгоспу «Родіна» , під керівництвом Петра Григоровича Журавко ,  у 1986 році було побудовано нове типове приміщення  за власні кошти радгоспа  . Йому дали  назву  «Чебурашка»,  розташувався  він  по вулиці Молодіжна.  В ньому було три групи працювало багато людей .  Функціонувало близько трьох груп ,   було більше 50 дітей. Завідуючою садочка була  Катерина Іванівна Нагорняк.  Потім його очолювали СвірідоваА.О., Вовкодав Н.В., Улько В.Г.,  Заєць Н.В  Косяк С.О., Боберенко Н.М.

У  1991 році коли дітей на селі стало дуже мало садочок було закрито.

У 2003 році заклад увійшов до навчально-виховного обєднання Чкаловської середньої загальноосвітньої  школи під керівництвом Бондаренко Валентини Миколаївни.

У 2004 році  НВО Чкаловської школи було реорганізовано у Чкаловський дошкільний навчальний заклад  «Ластівка».

З 2005 року керівником є Скуратівська Ольга Григорівна.

У 2006 році ДНЗ «Ластівка» випустили своїх перших випускників їх було 7 дітей.

У 2010 році силами фермерів села, приватних підприємців, дякуючи Олександру Семеновичу  Васильченку, керівнику агрофірми «Родина» та батькам вихованців у садочку було реконструйовано  другу половину закладу і зроблено для повноцінного розвитку дітей музичну та спортивну зали.

На сьогоднішній день у  закладі функціонує одна різновікова група наповнюваність становить 25 дітей.  Вихователі Ворона В.В., Косяк Л.О.,   У своїй діяльності заклад керується Законами України «Про дошкільну освіту»,  «Про освіту».  Конвенцією про права дитини , Базовим компонентом  дошкільної освіти.

Девізом нашого закладу є забезпечення гармонійного розвитку особистості дитини,її фізичного і психічного здоровя, виховання ціннісного ставлення до природного  й соціального довкілля, до самої себе.

У нашому садочку приділяється значна увага вихованню у дітей любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу.